Ultrazvukové tloušťkoměry Tloušťkoměry povlaků Měřicí přístroje DeFelsko Teploměry Bezdotykové teploměry Vlhkoměry Měření elektrických veličin Měření otáček Laserové dálkoměry Alkohol testery Jak vybrat alkohol tester Co je dobré vědět Kalibrace alkohol testerů Přehled kalibrovaných alkohol testerů Již nedodávané typy Detektory únavy

Profesionální alkohol tester AlcoConnect 6020 Plus

Digitální alkohol tester AlcoConnect 6020 Plus:

Popis přístroje

Profesionální alkoholtester pro přesná a spolehlivá měření, vhodný i pro nejnáročnější použití v případech, kde není požadováno stanovené měřidlo (v těchto případech je třeba volit typ AlcoQuant 6020 Plus, který má stejné technické vlastnosti a navíc je schválen jako stanovené měřidlo).

Přístroj je mimořádně spolehlivý - nejnovější technologie eliminuje chyby v měření pomocí kontinuální kontroly vnitřních funkcí a součástí. Tyto kontroly jsou prováděny před, během a po dokončení měření pomocí sofistikovaného softwaru.

Tento profesionální alkoholtester obsahuje speciální elektrochemické čidlo, které reaguje pouze na alkohol. Ostatní látky, které mohou být v dechu přítomné, např. aceton, eukalypt, CO2, CO a další nemají díky speciálnímu elektrochemickému principu vyhodnocování na měření vliv. Tento systém navíc umožňuje krátké intervaly mezi jednotlivými testy a vysokou frekvenci měření.

Ovládání alkoholtesteru AlcoConnect 6020 Plus je vyjímečně jednoduché. Pro vlastní měření postačí přístroj pouze zapnout stiskem jediného tlačítka a prakticky ihned začít měřit. Další funkce, kterými je přístroj vybaven, se velmi snadno ovládají 3 tlačítky pomocí jednoduchého menu (lze navolit angličtinu nebo němčinu - je ale tak jednoduché, že nevyžaduje znalost těchto jazyků), takže při běžném používání není třeba nic hledat v návodu. U tohoto detektoru je kladen mimořádný důraz na jednoduchost a příjemné ovládání.

K dispozici jsou dva měřicí módy: aktivní a pasivní.

Aktivní měřicí mód se používá k přesnému změření alkoholu ve vydechovaném vzduchu kontrolované osoby. Je zaručeno, že pro toto měření je využíváno "hlubokého dechu", který věrohodně koresponduje s množstvím alkoholu v krvi. Toho je dosaženo tím, že přístroj během měření kontroluje množství vydechnutého vzduchu.
To měření je provádělo s hygienickým náústkem.

Pasivní měřicí mód slouží pro kontrolu přítomnosti alkoholu v okolním vzduchu. Zde nejde o přesné měření jeho koncentrace, neboť ta se velmi rychle mění s časem i místem měření, ale o indikaci, že ve vzduchu je alkohol přítomen. Přesná úroveň alkoholu v dechu musí být po indikaci následně změřena v aktivním módu.
To měření je provádělo bez hygienického náústku.
Praktické použití tohoto módu dobře ilustrují následující obrázky:

 

 

Alkoholtester je vybaven pamětí, která uchová až 9 999 naměřených hodnot spolu s datem a časem měření. Tyto hodnoty je možno ručně prohlížet na displeji pomocí tlačítek, vytisknout na připojené malé bateriové tiskárně (např. pro okamžité pořízení protokolu o měření) nebo přenést do počítače k uložení nebo dalšímu zpracování.

 

AlcoConnect 6020 Plus - Technické údaje

Měřicí módaktivní a pasivní
Měřicí rozsah0,00 - 5,50 ‰
Přesnostv rozsahu 0 až 1 ‰: ± 0,05 ‰
v rozsahu 1 až 2 ‰: ± 5 % z naměřené hodnoty (tj. ± 0,05 ‰ při 1 ‰ až ± 0,1 ‰ při 2 ‰)
v rozsahu nad 2 ‰: ± 10 % z naměřené hodnoty (tj. ± 0,2 ‰ při 2 ‰ až ± 0,55 ‰ při 5,5 ‰)
Typ senzoruelektrochemické čidlo E100
Lazyk menuangličtina, němčina, francouzština, španělština
Křížové ovlivněnízanedbatelné s ostatními plyny v dechu jako je aceton, CO2, CO, eukalypt a další
Čidlo prouděnívestavěné pro zajištění správného vzorkování
Měřicí jednotkyuživatelsky konfigurovatelné: ‰, mg/l (další na požadavek u výrobce)
Doba zahřívání6 sec
Doba odběru vzorku4 až 6 s, automatický start sběru vzorku a měření
Rychlost reakce při hodnotě 0 ‰cca 2 sekundy
Rychlost reakce při hodnotě 1 ‰cca 5 sekund
Minimální vdechovaný objem1,2 l
Ovládání3 tlačítky, velmi jednoduché a intuitivní
DisplejLCD, plně grafický
Paměťaž 9 999 naměřených hodnot s datem a časem měření
Přenos datUSB nebo RS-232, možnost tisku na připojené tiskárně a uložení naměřených hodnot do počítače
Pracovní teplota-10 °C až +50 °C
Skladovací teplota-25 °C až +70 °C (ideálně 0 °C až +25 °C)
Relativní vlhkost20 až 98 %
Napájeníalkalické baterie 4 x AA
Životnost bateriícca 2000 měření v závislosti na druhu baterií a teplotě
Úsporný režimmožno nastavit uživatelsky v menu
KrytíIP54
Rozměry190 x 60 x 47 mm
Hmotnostcca 275 g vč. baterií
Shoda CEdirektiva 2004/108/EC
NormyDIN EN 15964
Koupit v e-shopu

Kalibrace

Pravidelná kalibrace každého alkoholtesteru je mimořádně důležitá.

Alkoholtestery AlcoConnect 6020 Plus obsahují speciální elektrochemické čidlo, které reaguje pouze na alkohol. Význačnou vlastností tohoto čidla je jeho specifický způsob reakce na alkohol a minimální časová odchylka, která umožňuje kalibraci 1x za 6 měsíců.

Kalibraci, kontrolu a servis výše uvedených alkoholtesterů provádíme v naší vlastní kalibrační laboratoři.

Ceny kalibrací

Výchozí kalibrace, přesněji řečeno kontrola nastavení provedeného výrobcem, je zdarma. Všechny dovezené přístroje jsou před distribucí jednotlivě zkontrolovány, zda naměřené hodnoty leží v předepsané toleranci, a v případě zjištěné odchylky (což se ale stává velmi zřídka) jsou hodnoty dostaveny na správnou úroveň. Po této kontrole je přístroj označen kontrolní samolepkou (kalibrační list není vystavován).

Pokud zákazník požaduje vystavení kalibračního listu i na tuto výchozí kalibraci, je toto třeba uvést v objednávce. Rovněž v tomto případě je kalibrace provedena zdarma s využitím poukázky na jednu bezplatnou kalibraci (ta je nyní využita na tuto kalibraci a není tedy již s přístrojem dodávána).

Doporučený termín pravidelných kalibrací je 6 měsíců a rozhodně by neměl překročit 12 měsíců.

Obsah dodávky

  • přístroj AlcoConnect 6020 Plus
  • 25 ks hygienických náústků
  • alkalické baterie AA 4 ks (vloženy v přístroji)
  • pevné pouzdro přístroje (kufřík)
  • návod k použití

Další příslušenství (na zvláštní objednávku)

K přístroji AlcoConnect 6020 Plus si můžete doobjednat:

Ceny příslušenství naleznete v ceníku.

 

 

Copyright © 2009 - 2016 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Veškerý obsah webu včetně textů a jeho částí, překladů, obrázků, videí, českých lokalizací stránek zahraničních společností, které obchodně zastupujeme a ostatních prvků je chráněn autorskými právy a jeho použití včetně nedovoleného šíření a umístění na vlastním webu bez výslovného souhlasu vlastníka autorských práv je zakázáno a bude postihováno podle autorského zákona.