Ultrazvukové tloušťkoměry Tloušťkoměry povlaků Měřicí přístroje DeFelsko Teploměry Bezdotykové teploměry Vlhkoměry Měření elektrických veličin Měření otáček Laserové dálkoměry Alkohol testery Jak vybrat alkohol tester Co je dobré vědět Kalibrace alkohol testerů Přehled kalibrovaných alkohol testerů Již nedodávané typy Detektory únavy

Profesionální alkohol tester AlcoQuant 6020 Plus

Digitální tester alkoholu AlcoQuant 6020 Plus:

Popis přístroje

Profesionální alkoholový tester pro přesná a spolehlivá měření, vhodný i pro nejnáročnější použití, např.:

 

               

 

Přístroj je Českým metrologickým institutem schválen jako stanovené měřidlo pod schvalovací značkou TCM 144 / 06-4414 (viz internetové stránky Českého metrologického institutu www.cmi.cz) a je tedy způsobilý i pro použití Policií české republiky pro silniční a jiné kontroly a pro podobně náročné aplikace.

Přístroj je mimořádně spolehlivý - nejnovější technologie eliminuje chyby v měření pomocí kontinuální kontroly vnitřních funkcí a součástí. Tyto kontroly jsou prováděny před, během a po dokončení měření pomocí sofistikovaného softwaru.

Tento profesionální alkoholtester obsahuje speciální elektrochemické čidlo, které reaguje pouze na alkohol. Ostatní látky, které mohou být v dechu přítomné, např. aceton, eukalypt, CO2, CO a další nemají díky speciálnímu elektrochemickému principu vyhodnocování na měření vliv. Tento systém navíc umožňuje krátké intervaly mezi jednotlivými testy a vysokou frekvenci měření.

Ovládání AlcoQuantu 6020 Plus je vyjímečně jednoduché. Pro vlastní měření postačí přístroj pouze zapnout stiskem jediného tlačítka a prakticky ihned začít měřit. Další funkce, kterými je přístroj vybaven, se velmi snadno ovládají 3 tlačítky pomocí jednoduchého menu v českém jazyce (lze navolit i angličtinu nebo němčinu), takže při běžném používání není třeba nic hledat v návodu. U tohoto detektoru je kladen mimořádný důraz na jednoduchost a příjemné ovládání.

K dispozici jsou dva měřicí módy: aktivní a pasivní.

Aktivní měřicí mód se používá k přesnému změření alkoholu ve vydechovaném vzduchu kontrolované osoby. Je zaručeno, že pro toto měření je využíváno "hlubokého dechu", který věrohodně koresponduje s množstvím alkoholu v krvi. Toho je dosaženo tím, že přístroj během měření kontroluje množství vydechnutého vzduchu.

Pasivní měřicí mód slouží pro kontrolu přítomnosti alkoholu v okolním vzduchu. Zde nejde o přesné měření jeho koncentrace, neboť ta se velmi rychle mění s časem i místem měření, ale o indikaci, že ve vzduchu je alkohol přítomen. Přesná úroveň alkoholu v dechu musí být změřena v aktivním módu.
Praktické použití tohoto módu dobře ilustruje druhý a třetí obrázek nahoře.

Alkoholtester je vybaven pamětí, která uchová až 9 999 naměřených hodnot spolu s datem a časem měření. Tyto hodnoty je možno ručně prohlížet na displeji pomocí tlačítek, vytisknout na připojené malé bateriové tiskárně (např. pro okamžité pořízení protokolu o měření) nebo přenést do počítače k uložení nebo dalšímu zpracování.

 

AlcoQuant 6020 Plus - Technické údaje

Měřicí rozsah0,00 - 5,00 ‰
Přesnostv rozsahu 0 až 1 ‰: ± 0,05 ‰
v rozsahu 1 až 2 ‰: ± 5 % z naměřené hodnoty (tj. ± 0,05 ‰ při 1 ‰ až ± 0,1 ‰ při 2 ‰)
v rozsahu nad 2 ‰: ± 10 % z naměřené hodnoty (tj. ± 0,1 ‰ při 2 ‰ až ± 0,5 ‰ při 5 ‰)
Standardní odchylka0,008 ‰
Typ senzoruelektrochemické čidlo E100
Křížové ovlivněnízanedbatelné s ostatními plyny v dechu jako je aceton, CO2, CO, eukalypt a další
Čidlo prouděnívestavěné pro zajištění správného vzorkování
Měřicí jednotky‰, %, mg/100ml, mg/l, g/100ml, PAF, PAWF - dle přání zákazníka
Měřicí módyaktivní a pasivní (výdech kontrolované osoby a přítomnost alkoholu v okolním vzduchu)
Certifikacestanovené měřidlo schválené ČMI V současné době v procesu prodlužování (platnost pozastavena).
Doba zahřívání6 sec
Doba odběru vzorku4 až 6 s, automatický start sběru vzorku a měření
Minimální vdechovaný objem1,2 l
Ovládání3 tlačítky, velmi jednoduché a intuitivní
DisplejLCD, alfanumerický s pomocnými symboly
Paměťaž 9 999 naměřených hodnot s datem a časem měření
Přenos datUSB, možnost tisku na připojené tiskárně a uložení naměřených hodnot do počítače
Pracovní teplota-5 °C až +50 °C
Skladovací teplota-20 °C až +60 °C (ideálně 0 °C až +25 °C)
Relativní vlhkost20 až 98 %
Napájeníalkalické baterie 4 x AA
Životnost bateriípřes 1600 měření v závislosti na teplotě
Úsporný režimautomatické vypnutí po 4 minutách nečinnosti
Rozměry190 x 61 x 38 mm
Hmotnostcca 275 g vč. baterií
Koupit v e-shopu

Kalibrace

Alkoholtestery AlcoQuant 6020 Plus obsahují speciální elektrochemické čidlo, které reaguje pouze na alkohol. Význačnou vlastností tohoto čidla je jeho specifický způsob reakce na alkohol a minimální časová odchylka, která umožňuje kalibraci 1x za 6 měsíců.

Alkoholtester AlcoQuant 6020 Plus jako stanovené měřidlo

V případě, že chcete alkoholtester provozovat jako stanovené měřidlo, tedy požadujete ověření v Českém metrologicém institutu (ČMI), je toto nutné objednat současně s přístrojem. Ověření v Českém metrologickém institutu zahrnuje vystavení ověřovacího listu včetně nezbytné předchozí kalibrace.

Obsah dodávky

  • přístroj AlcoQuant 6020 Plus
  • 25 ks hygienických náústků
  • alkalické baterie AA 4 ks (vloženy v přístroji)
  • pevné pouzdro přístroje (kufřík)
  • návod k použití

Další příslušenství (na zvláštní objednávku)

K přístroji AlcoQuant 6020 Plus si můžete doobjednat:

Ceny příslušenství naleznete v ceníku.

Copyright © 2009 - 2016 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Veškerý obsah webu včetně textů a jeho částí, překladů, obrázků, videí, českých lokalizací stránek zahraničních společností, které obchodně zastupujeme a ostatních prvků je chráněn autorskými právy a jeho použití včetně nedovoleného šíření a umístění na vlastním webu bez výslovného souhlasu vlastníka autorských práv je zakázáno a bude postihováno podle autorského zákona.