Ultrazvukové tloušťkoměry Tloušťkoměry povlaků Měřicí přístroje DeFelsko Teploměry Bezdotykové teploměry Ruční Stacionární Vlhkoměry Měření elektrických veličin Měření otáček Laserové dálkoměry Alkohol testery Detektory únavy

Bezdotykové teploměry

Bezdotykové teploměry jsou elektronické přístroje pro rychlé a snadné bezkontaktní měření povrchové teploty.

Základní vlastnosti a použitelnost bezdotykových teploměrů

Obrovský rozmach používání bezdotykových infračervených teploměrů je dán tím, že mají proti klasickým dotykovým teploměrům řadu zcela zásadních výhod a navíc posunují možnosti měření teploty i do oblastí, kde to nebylo dotykovými metodami snadné nebo dokonce vůbec myslitelné.

Měření bezkontaktními teploměry je především velmi rychlé a snadné. Snadno lze měřit i teplotu pohybujících se součástí, např. rotujícího hřídele nebo výrobků na dopravním pásu. Také je možné zcela bezpečně provádět měření jinak nebezpečná, např. předmětů pod napětím, předmětů nedostupných nebo vzdálených, např. zahřívání izolátorů vedení vysokého napětí apod.

Bezdotykovými teploměry lze měřit i velmi vysoké teploty. V některých oborech, např. v potravinářství, je důležité, že nedochází ke kontaminaci měřeného výrobku.

Měření je opravdu velmi jednoduché: stačí namířit na měřený objekt a na displeji odečíst jeho teplotu.

Pro správné používání této relativně nové měřicí techniky je třeba rozumět několika základním pojmům, zejména:

Princip bezdotykového měření teploty a vysvětlení základních pojmů

Bezdotykovými teploměry měříme vždy povrchovou teplotu předmětu. Tyto přístroje nejsou vhodné pro přímé měření vysoce lesklých povrchů (např. lesklé kovy; zoxidované nebo natřené barvou jsou již pro měření vhodné).

Ruční bezdotykové teploměry

Stacionární bezdotykové teploměry

Kompletní ceník bezdotykových teploměrů

 

Copyright © 2009 - 2016 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena.