Ultrazvukové tloušťkoměry Tloušťkoměry povlaků Měřicí přístroje DeFelsko Tloušťkoměry povlaků Tloušťkoměry síly stěny Profiloměry a drsnoměry Teplota - vlhkost - rosný bod Tvrdoměry podle Shora Odtrhoměry Inspekční soupravy PosiTector Standardy tloušťky povlaků Teploměry Bezdotykové teploměry Vlhkoměry Měření elektrických veličin Měření otáček Laserové dálkoměry Alkohol testery Detektory únavy

Powder Comb

Tento jednoduchý nástroj se snadným použitím měří tloušťku naneseného suchého práškového povlaku ... před jeho vytvrzením!

Zkontrolujte tloušťku práškového povlaku s měřidlem Powder Comb před vytvrzením pro zajištění správné tloušťky vytvrzeného filmu po prvním průchodu linkou. Vyhněte se odstraňování povlaku a dalšímu nanášení povlaku, které může způsobovat problémy s přilnavostí a celistvostí povlaku.

Základní vlastnosti měřicího hřebene Powder Comb:

Powder Comb

Všestrannost

Kvalita

Snadné použití

  1. Přitlačte Powder Comb kolmo na suchý prášek tak, že dvě široké plošky na obou jeho okrajích (vodítka) leží pevně na podkladu.
  2. Táhněte Powder Comb po povrchu součásti s povlakem alespoň 1 centimetr.
  3. Sejměte Powder Comb z povrchu a prozkoumejte rýhy zanechané v prášku.

Tloušťka prášku leží mezi zubem hřebene s nejvyším číslem, který ještě zanechal rýhu v prášku a na kterém ulpěl prášek, a vedlejším zubem, který již nezanechal žádnou rýhu a na kterém neulpěl žádný prášek.

Příklad: Zuby 75 a 150 mikronů zanechaly rýhy a ulpěl na nich prášek, zatímco zub 225 mikronů již ne. Tloušťka nevytvrzeného prášku se stanoví tak, že leží mezi 150 a 225 mikrony (viz obrázek nahoře).

Poznámka - Většina práškových barev má po vytvrzení přibližně 50 % své suché tloušťky. Rýhy zanechané hřebenem mohou ovlivnit vlastnosti vytvrzeného filmu.

Model hřebenuVýška zubu č.1Výška zubu č.2Výška zubu č.3Výška zubu č.4
Model 1 (mils)36912
Model 2 (mils)10152025
Model 3 (mils)20304050
Model 4 (µm)75150225300
Model 5 (µm)250375500625
Model 6 (µm)50075010001250

 

Kompletní ceník tloušťkoměrů povlaků

 

Copyright © 2009 - 2016 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Veškerý obsah webu včetně textů a jeho částí, překladů, obrázků, videí, českých lokalizací stránek zahraničních společností, které obchodně zastupujeme a ostatních prvků je chráněn autorskými právy a jeho použití včetně nedovoleného šíření a umístění na vlastním webu bez výslovného souhlasu vlastníka autorských práv je zakázáno a bude postihováno podle autorského zákona.