Ultrazvukové tloušťkoměry Tloušťkoměry povlaků Měřicí přístroje DeFelsko Tloušťkoměry povlaků Tloušťkoměry síly stěny Profiloměry a drsnoměry Teplota - vlhkost - rosný bod Tvrdoměry podle Shora Odtrhoměry Inspekční soupravy PosiTector Standardy tloušťky povlaků Teploměry Bezdotykové teploměry Vlhkoměry Měření elektrických veličin Měření otáček Laserové dálkoměry Alkohol testery Detektory únavy

Samopolohování měřicích sond PosiTest AT

Vlastnost samopolohování měřicích panenek odtrhoměrů PosiTest AT-A a PosiTest AT-M

Nerovnoměrná tažná síla během testování způsobená nerovnou linií adhezivní vazby a povlakovaných povrchů může způsobit náhodné, nevysvětlitelné naměřené hodnoty. Pro získání opakovatelných a smysluplných měření přilnavosti je imperativem, že tažná síla vyvíjená na testovací panenku musí být stejnoměrně rozložená po testovaném povrchu.

Jak manuální model PosiTector AT-M, tak automatický PosiTector AT-A kompenzují nesprávnou polohu měřicí panenky vůči měřenému povrchu. Samopolohování, rychloupínací spojka a kulová připojovací hlavička panenky zajišťují rovnoměrné rozložení tažné síly po měřeném povrchu a zabraňují tak jednostrannému odtržení.

 

Princip samopolohování měřicí panenky

 

Copyright © 2009 - 2016 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Veškerý obsah webu včetně textů a jeho částí, překladů, obrázků, videí, českých lokalizací stránek zahraničních společností, které obchodně zastupujeme a ostatních prvků je chráněn autorskými právy a jeho použití včetně nedovoleného šíření a umístění na vlastním webu bez výslovného souhlasu vlastníka autorských práv je zakázáno a bude postihováno podle autorského zákona.