Ultrazvukové tloušťkoměry Tloušťkoměry povlaků Měřicí přístroje DeFelsko Teploměry Bezdotykové teploměry Vlhkoměry Měření elektrických veličin Měření otáček Laserové dálkoměry Alkohol testery Detektory únavy Monitorování pozornosti Detektor únavy DL330A Montáž DL330A

Monitorování pozornosti a prevence mikrospánku

Moderní technika nové generace pro vyšší bezpečnost na volantem

Detektor únavy ve vozidle

Statistiky následků mikrospánku za volantem

Statistiky následků mikrospánku

(Zdroj: Studie Nadace AAA pro veřejnou bezpečnost, listopad 2014)).

I když se jedná o statistické údaje z Korejské republiky jako země výrobce, stěží se dá se očekávat, že u nás budou příznivější. Rovněž se dá sotva očekávat, že by se v tomto ohledu během několika posledních let situace zlepšila, spíše naopak - s rostoucí hustotou dopravy a zvyšující se únavou ze stále se zrychlujícího způsobu života roste i nebezpečí, že se toto vše projeví i za volantem...

Zkušenosti s řízením v ospalosti a s mikrospánkem

Zkušenosti s mikrospánkem

(Zdroj: Korejská Agentura pro národní politiku vydala zprávu o analýze dopravních nehod na celorepublikové síti dálnic v období duben až červen 2013).

Trendy vývoje trhu s asistenčními systémy řidičů (ADAS)

Trendy vývoje trhu ADAS

Poznámky:

  1. LDWS - Lane Departure Warning System - systém bezpečnostních asistentů pro minimalitování dopravních nehod. Obsahuje především systém varování při opuštění jízdního pruhu.
  2. E-CALL TELEMATICS - systém pro automatické přivolání pomoci při vážné nehodě.
  3. Uvedené grafy zachycují (příp. předpovídaly) vývoj trhu v jednotlivých druzích systémů a senzorů v objemu peněžních jednotek. Zde jsou použity pro ilustraci trendů rozvoje jednotlivých součástí tohoto oboru.
  4. Pro informaci, v Korejské republice došlo v období 6 let (2012 až 2018) k nárůstu objemu detektů únavy na čtyřnásobek.

(Zdroj: Strategy Analytics)

"TOP 20" technologií pro bezpečnost na silnicích

TOP 20 technologií pro bezpečnost na silnici

(Zdroj: Harris Interactive 2013)

Systémy jiných výrobců - automobilek

Systémy jiných výrobců

Vývoj varovných systémů před mikrospánkem je prováděn většinou výrobců automobilů, ale pouze několik výrobců uvedlo takový systém na trh (pouze Hino a Lexus - "Driver Status Monitor" s FCW/LDW v ceně $7,500 a Mercedes a Ford - FCWS/LDWS).

Poznámky:

  1. LDW, LDWS (Lane Departure Warning System): Systém varování při opuštění jízdního pruhu.
  2. FCW, FCWS (Forward Collision Warning System): Systém varování před čelním nárazem, varování při nedodržení bezpečné vzdálenosti.

Zhodnocení

Systémy DL330A a DL550A výrobce Dinalog Inc., Korea jsou tedy technicky i cenově unikátní a spolu se špičkovou korejskou elektronikou představují to nejlepší, co je v současné době vůbec v tomto oboru k dispozici.

Univerzální použitelnost ve všech typech automobilů, snadnost instalace a cenová dostupnost je rovněž jedinečná.

Copyright © 2018 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Veškerý obsah webu včetně textů a jeho částí, překladů, obrázků, videí, českých lokalizací stránek zahraničních společností, které obchodně zastupujeme a ostatních prvků je chráněn autorskými právy a jeho použití včetně nedovoleného šíření a umístění na vlastním webu bez výslovného souhlasu vlastníka autorských práv je zakázáno a bude postihováno podle autorského zákona.