Ultrazvukové tloušťkoměry Tloušťkoměry povlaků Měřicí přístroje DeFelsko Teploměry Bezdotykové teploměry Vlhkoměry Měření elektrických veličin Měření otáček Laserové dálkoměry Alkohol testery Detektory únavy

Ruční laserový dálkoměr DISTO D510

Špičkový laserový dálkoměr. Má velký barevný displej, digitální hledáček se 4x zvětšením, Bluetooth® Smart 4.0 pro bezdrátový přenos naměřených dat, zabudovaný sklonoměr s neomezeným rozsahem 360° a je odolný proti tekoucí vodě a prachu (IP65). To vše společně s řadou výpočetních funkcí vám umožní změřit dlouhé délky i za sluníčka a také například vypočítat rozměry místnosti a naměřená data přímo přenést do iPadu nebo iPhonu.

Hlavní výhody:

Snadná intuitivní obsluha

Dálkoměr se ovládá podobně jako moderní mobilní telefony - na displeji máte ikony všech funkcí, mezi kterými si vybíráte, k dispozici je i grafická nápověda. Navíc jsou k dispozici dvě klávesy, pro které si můžete zvolit své vlastní oblíbené funkce, které používáte nejčastěji.

Digitální hledáček

Digitální hledáček se zoomem 4x na barevném displeji s vysokým rozlišením, možnost nastavení jasu obrazu umožňuje měřit v terénu i na přímém slunci. Cílový bod vidíte vždy jasně, pohyb displeje je velmi plynulý.

Přesný sklonoměr 360°

Umožňuje nejen měření sklonu, ale i nepřímé měření vodorovné délky, měření výšky stromu nebo jiného objektu na jehož vrcholu není odrazný bod, šikmé střechy, převýšení dvou nepřístupných bodů nebo převýšení bodů vzhledem k referenční rovině (nivelace) - s obyčejným dálkoměrem tyto nepřístupné délky nikdy nezměříte.

Multifunkční zadní opěrka

Zaručuje přesné přiložení přístroje do kouta nebo stabilizaci na rovné ploše, případně měření od hrany a rohu - plně automatické nastavení počátku měření podle změny polohy koncovky.

Počátek měření lze nastavit od přední, zadní hrany, zadní výsuvné opěrky nebo od závitu pro fotostativ.

Bluetooth® Smart a aplikace Leica DISTO™ sketch

Díky technologii Bluetooth® Smart 4.0 je možné délky i vypočtené výsledky přímo přenést do zařízení Apple iOS (iPhone, iPad, iPad mini nebo iPod touch) nebo Android (od verze 4.3). Komunikace funguje také s počítači, které mají Bluetooth 4.0 nebo Smart Ready.

Zdarma je k dispozici aplikace Leica DISTO sketch. Např. v iPhonu vytvoříte náčrtek místnosti nebo jiného objektu a k jednotlivým čarám přenášíte naměřené hodnoty. Můžete také naměřené hodnoty přenést do fotografie, kterou jste pořídili iPhonem. Takto vytvořený náčrtek nebo upravenou fotografii pak můžete rovnou poslat e-mailem.

Odolnost

Odolnost podle IP65 - klávesnice a kryt jsou speciálně utěsněné proti vodě a prachu. Dálkoměr můžete umýt i pod tekoucí vodou. Jemné a citlivé měřicí součástky jsou chráněné gumovými díly. DISTO D510 je proto obzvlášť odolné a obstojí i testu pádu ze 2 metrů.

Technické údaje:

DISTO D510

Laserový dálkoměr DISTO D510Měřicí rozsah5 cm ÷ 200 m
Rozlišení1 mm
Přesnost± 1 mm
Jednotkym, ft, in (metry, stopy, palce)
Displejgrafický barevný 2,4"
Sklonoměr360°
Digitální hledáček4x zoom
Datové rozhraníBluetooth Smart
Paměť30 displejů
Multifunkční koncovkas automatickým rozpoznáním polohy
Lasertřída 2
Napájeníbaterie 1,5 V AA 2 ks
Rozměry143 x 58 x 29 mm
Hmotnost
Odolnost vůči vodě a prachuIP 65
FunkceMěření délky, průběžné měření (tracking), měření minima a maxima, měření s časovou prodlevou (samospoušť) zpřesňující cílení, výškový profil, Pythagorova věta k určení např. výšky budovy nepřímým měřením, výpočetní funkce - kalkulačka, výpočet lichoběžníku, objem, plocha a další údaje o místnosti, vnitřní paměť na 30 posledních displejů.
11.300,- Kč (bez DPH)

Další vlastnosti

Obsah dodávky

Další doporučené příslušenství na zvláštní objednávku.

Doporučujeme:
Pro dosažení nejpřesnějších výsledků a pro usnadnění náročných měření stabilní stativ TRI 200 a adaptér FTA 360 s jemným nastavením.

 

Fotogalerie

DISTO D510 touch s multifunkční zadní opěrkou  Praktické použití DISTO D510  Měření nepřístupných výšek  Měření profilu terénu pomocí stativu a adaptéru  Přenos dat do mobilního telefonu  Měření s digitálním hledáčkem

Několik rad pro laserová měření vzdáleností

Dosah měření:
Dosah přístroje je až 200 m.
V noci, za soumraku a u zastíněného cíle se dosah měření bez cílového terče zvyšuje.
Cílový terč použijte pro zvýšení dosahu měření za denního světla nebo když cíl špatně odráží světlo.

Měřené povrchy:
Při měření směrem k bezbarvým kapalinám (např. vodě) nebo nezaprášenému sklu, polystyrenu nebo podobným polopropustným povrchům může dojít k chybám měření.
Zaměření na povrchy s vysokým leskem vychyluje laserový paprsek a může dojít k chybám měření.
Při zaměření na neodrážející a tmavé povrchy se může prodloužit doba měření.

 

Copyright © 2017 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena.