Ultrazvukové tloušťkoměry Tloušťkoměry povlaků Měřicí přístroje DeFelsko Teploměry Bezdotykové teploměry Vlhkoměry Měření elektrických veličin Měření otáček Laserové dálkoměry Alkohol testery Detektory únavy

Ruční laserový dálkoměr DISTO D810 touch

V současné době nejdokonalejší laserový dálkoměr na trhu.

Určen pro nejnáročnější měření.

Chytré řešení pro měření a dokumentaci!

Leica DISTO D810 touch je první laserový dálkoměr na světě s dotykovým displejem a zabudovaným fotoaparátem. To vše usnadňuje dokumentovat měření - můžete pořídit fotku nebo sejmout displej s měřením. Dálkoměr také umí určit délku přímo z pořízené fotografie.

Hlavní výhody:

Snadná intuitivní obsluha

Dálkoměr se ovládá podobně jako moderní mobilní telefony - na displeji máte ikony všech funkcí, mezi kterými si vybíráte, k dispozici je i grafická nápověda. Navíc jsou k dispozici dvě klávesy, pro které si můžete zvolit své vlastní oblíbené funkce, které používáte nejčastěji. Ovládání přes klávesnici nebo pomocí dotykového displeje (touch screen).

Zabudovaný fotoaparát

Můžete pořídit fotografii nebo screenshot, fotky nahrajete do počítače pomocí USB jako *.jpg soubory, a tak zdokumentujete své měření. To zajistí, že nemůžete informace o změřených bodech ztratit.

Určení délek přímo z pořízené fotografie - nenajdete snadnější způsob, jak určit šířku, výšku, plochu nebo i průměr objektu. Stačí jedno měření kolmo na objekt a vše je hotovo. Potom pouze požadovaný rozměr označíte pomocí dvou šipek na fotografii a na displeji se objeví změřený rozměr.

Digitální hledáček

Digitální hledáček se zoomem 4x na barevném displeji s vysokým rozlišením, možnost nastavení jasu obrazu umožňuje měřit v terénu i na přímém slunci, lze přepnout i na černobílý obraz. Cílový bod vidíte vždy jasně, pohyb displeje je zcela plynulý.

Přesný sklonoměr 360°

Umožňuje nejen měření sklonu, ale i nepřímé měření vodorovné délky, měření výšky stromu nebo jiného objektu na jehož vrcholu není odrazný bod, šikmé střechy, převýšení dvou nepřístupných bodů nebo převýšení bodů vzhledem k referenční rovině (nivelace) - s obyčejným dálkoměrem tyto nepřístupné délky nikdy nezměříte.

Multifunkční zadní opěrka

Zaručuje přesné přiložení přístroje do kouta nebo stabilizaci na rovné ploše, případně měření od hrany a rohu - plně automatické nastavení počátku měření podle změny polohy koncovky.

Počátek měření lze nastavit od přední, zadní hrany, zadní výsuvné opěrky nebo od závitu pro fotostativ.

Bluetooth® Smart a aplikace Leica DISTO™ sketch

Díky technologii Bluetooth® Smart 4.0 je možné délky i vypočtené výsledky přímo přenést do zařízení Apple iOS (iPhone, iPad, iPad mini nebo iPod touch) nebo Android (od verze 4.3). Komunikace funguje také s počítači, které mají Bluetooth 4.0 (a W8) nebo Smart Ready.

Zdarma je k dispozici aplikace Leica DISTO sketch. Např. v iPhonu vytvoříte náčrtek místnosti nebo jiného objektu a k jednotlivým čarám přenášíte naměřené hodnoty. Můžete také naměřené hodnoty přenést do fotografie, kterou jste pořídili iPhonem. Takto vytvořený náčrtek nebo upravenou fotografii pak můžete rovnou poslat e-mailem.

Technické údaje:

DISTO D810 touch

Laserový dálkoměr DISTO D810 touchMěřicí rozsah5 cm ÷ 200 m
Rozlišení1 mm
Přesnost± 1 mm
Jednotkym, ft, in (metry, stopy, palce)
Displejgrafický barevný dotykový
Sklonoměr360°
Digitální hledáček4x zoom
Datové rozhraníBluetooth Smart
Paměť30 displejů
Multifunkční koncovkas automatickým rozpoznáním polohy
Lasertřída 2
Napájenínabíjecí baterie Lion (nabíječka součástí dodávky)
Rozměry164 x 61 x 31 mm
Hmotnost
Odolnost vůči vodě a prachuIP 54
FunkceMěření délky, průběžné měření (tracking) s možností ukládání maximální a minimální naměřené délky, měření s časovou prodlevou (samospoušť), která zpřesňuje cílení, Pythagorova věta k určení např. výšky budovy nepřímým měřením, výpočetní funkce - kalkulačka, výpočet lichoběžníku, objem, plocha a další údaje o místnosti, vnitřní paměť na 30 posledních hodnot.
18.000,- Kč (bez DPH)

Další vlastnosti

Obsah dodávky

Další doporučené příslušenství na zvláštní objednávku.

Doporučujeme:
Pro dosažení nejpřesnějších výsledků a pro usnadnění náročných měření stabilní stativ TRI 200 a adaptér FTA 360 s jemným nastavením.

 

Fotogalerie

DISTO D810 touch s multifunkční zadní opěrkou  Dodávka dálkoměru DISTO D810 touch  DISTO D810 touch v adaptéru FTA 360 a na stativu TRI 200  Měření vzdáleného rozměru (zde průměru věže - majáku)  Měření vzdáleného rozměru (šířka budovy)  Přenos naměřených hodnot do mobilního telefonu  Dotykový displej dálkoměru s ikonami funkcí

Několik rad pro laserová měření vzdáleností

Dosah měření:
Dosah přístroje je až 200 m.
V noci, za soumraku a u zastíněného cíle se dosah měření bez cílového terče zvyšuje.
Cílový terč použijte pro zvýšení dosahu měření za denního světla nebo když cíl špatně odráží světlo.

Měřené povrchy:
Při měření směrem k bezbarvým kapalinám (např. vodě) nebo nezaprášenému sklu, polystyrenu nebo podobným polopropustným povrchům může dojít k chybám měření.
Zaměření na povrchy s vysokým leskem vychyluje laserový paprsek a může dojít k chybám měření.
Při zaměření na neodrážející a tmavé povrchy se může prodloužit doba měření.

 

Copyright © 2017 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena.