Ultrazvukové tloušťkoměry Tloušťkoměry povlaků Měřicí přístroje DeFelsko Teploměry Bezdotykové teploměry Vlhkoměry Měření elektrických veličin Multimetry digitální a analogové Klešťové multimetry Měřiče RLC Měření otáček Laserové dálkoměry Alkohol testery Detektory únavy

Měřiče RLC

Měřiče parametrů součástek, často nazývané měřiče RLC (i když zdaleka ne vždy měří všechny tyto parametry anebo naopak měří i některé další) tvoří samostatnou skupinu přístrojů buď v ručním nebo stolním provedení. Některé jejich základní funkce, obvykle v menším rozsahu a často pouze s orientační přesností, bývají integrovány i do univerzálních multimetrů. Samostatný měřič RLC jako ostatně každý specializovaný měřicí přístroj je určen pro náročnější nebo častěji prováděná měření.

V přehledu níže naleznete jak například pouze měřiče kapacit (měřiče kondenzátorů), tak kombinované měřiče indukčností (měřiče cívek) a kapacit a samozřejmě přístroje, které měří všechny tři základní parametry včetně elektrického odporu (resistance), tedy obsahují i ohmmetr. Kromě základního měření RLC parametrů měří dokonalejší přístroje rovněž související veličiny: ztrátový činitel D, činitel kvality Q nebo úhel.

Jednu skupinu měřičů RLC tvoří ruční přístroje, malé, lehké a snadno přenosné, vhodné zejména pro servisní úšely a měření "v terénu". Někdy jsou z důvodů univerzálnosti doplněny i o měření napětí, proudů, kmitočtu a dalších veličin a pak se již stírá rozdíl mezi multimetrem a takovýmto univerzálním měřičem RLC. Do které kategorie v tom případě přístroj zařadit záleží pak spíše na tom, pro která měření je přístroj optimalizován z hlediska přesnosti, počtu měřicích rozsahů a dalších vlastností.

Další skupinou jsou stolní měřiče RLC, precizní přístroje obvykle s vyšší přesností a pro náročnějí měření. Ty jsou určeny pro vybavení laboratoří a servisních a dílenských pracovišť. Mohou být rovněž vybaveny možností přenosu dat a dalšími funkcemi.

 

Ruční měřiče RLC

MASTECH M6243A

3 1/2 digit         L, C         měřič indukčností a kapacit
Základní vlastnostiVeličinaMěřicí rozsahNejmenší rozsahPočet podrozsahů
L0 ÷ 2 H0 ÷ 2 mH4
C0 ÷ 200 µF0 ÷ 2 nF6
Další měřené veličiny
Další funkce a vlastnosti
  • praktický měřič indukčností a kapacit pro servisní praxi
Podrobný popisCena 1.250,- Kč (bez DPH)

 

Všechny položky a širokou nabídku měřicích přístrojů pro měření elektrických veličin (včetně řady dalších modelů, neuvedených zde na stránkách) naleznete v katalogu (pdf).

Ceník měřicích přístrojů pro elektrická měření

 

Copyright © 2007 - 2013 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena.