Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00 -15:30 hod.)
Novinky
22.04.2021
Nová verze našeho webu
Po téměř dvou desítkách let - od samých počátků internetu! - jsme pro Vás připravili novou verzi webové prezentace našeho sortimentu měřicí techniky. ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
 1. Úvod
 2. Alkohol testery
 3. Detailní popisy
 4. Alkohol tester CA 20FP

Alkohol tester CA 20FP

Charakteristika: Profesionální tester alkoholu vhodný zejména pro firemní použití a pro rychlou kontrolu dalších osob.Pasivní měřicí mód, kterým je te... celý popis
3 590 Kč
2 967 Kč
bez DPH
Číslo produktu:09-109
Kompletní specifikace

Charakteristika:

Profesionální tester alkoholu vhodný zejména pro firemní použití a pro rychlou kontrolu dalších osob.
Pasivní měřicí mód, kterým je tento model vybaven, slouží pro rychlou kontrolu přítomnosti alkoholu v dechu kontrolovaných osob bez potřeby náústku. V případě pozitivní indikace je pak přesná úroveň alkoholu změřena v aktivním módu, zde již běžně s náústkem.
Optimální volba tam, kde je zapotřebí přesné, spolehlivé a opakovatelné stanovení alkoholu v krvi na základě dechové zkoušky a kde není vyžadováno stanovené měřidlo a požadována vnitřní paměť měřidla, tisk hodnot a spojení s PC (pro tyto účely je určen model Dräger Alcotest 6820).

Základní vlastnosti:

 • moderní digitální alkoholtester s inteligentním elektrochemickým senzorem
 • vhodný zejména pro firemní použití a kontrolu jiných osob
 • vybaven pasivním módem měření bez použití náústků pro rychlou indikaci alkoholu v dechu
 • přesné, opakovatelné a spolehlivé výsledky
 • měřicí rozsah až do 4,00 ‰
 • vysoké rozlišení 0,01 ‰
 • odměřování vydechnutého vzduchu - měří tzv. hlubokoplicní vzduch
 • rychlé zahřátí na provozní teplotu - rychlá odezva - krátký čas zotavení
 • jednoduchý na použití
 • elegantní vzhled
 • LCD displej s dvoubarevným podsvětlením se 4 číslicemi (0.XXX %)
 • výstražná signalizace oranžovou barvou displeje a zvukem při překročení hodnoty 0,30 ‰
 • indikace slabé baterie
 • automatické vypnutí šetřící baterii
 • počitadlo provedených měření
 • autodiagnostika s chybovými zprávami
 • kalibrovatelný (na našem specializovaném pracovišti)
 • vyměnitelný elektrochemický senzor (na našem specializovaném pracovišti)

Popis přístroje:

Poloprofesionální digitální alkoholtester CA 20FP je nejpreciznějším přístrojem ve své třídě, s vlastnostmi již spíše odpovídajícími profesionálním přístrojům. Jeho základní součástí je speciálně vyvinutý inteligentní elektrochemický senzor s vysokou přesností, selektivitou a stabilitou.

Alkoholtester je vybaven měřením objemu vydechovaného vzduchu, které zajistí, že je analyzovaný vzorek odebírán opravdu z plic (tzv. hlubokoplicní vzduch), nikoliv z ústní dutiny. Je také vybaven záznamem počtu uskutečněných měření (vhodné m.j. pro stanovení potřeby další kalibrace) a upozorněním na překročení hodnoty alkoholu 0,30 promile. Toto upozornění je formou výrazné změny barvy podsvětlení displeje z modré na oranžovou, doprovázené zvukovým signálem.

Mimořádně jednoduchý na použití - ovládání jediným tlačítkem!

Důležitou předností tohoto modelu je tzv. pasivní měřicí mód, umožňující rychlou indikaci přítomnosti alkoholu v dechu kontrolované osoby bez použití náústku. Podrobnější popis této funkce je uveden dále.

Ideální volba pro firemní použití, zaměstnavatele, orgány státní správy a samosprávy, městskou policii, organizace, dopravce, nemocnice, školy, pořadatele veřejných akcí apod., pokud nepožadují stanovené měřidlo a nemohou nebo nechtějí investovat do přístrojů nejvyšší třídy.

Aktivní měřicí mód

Základní měřicí mód tak, jak jej zná většina uživatelů. Je nezbytné použití hygienického náústku.

Pro získání relevantních výsledků je nezbytné měřit tzv. hlubokoplicní vzduch, který nese informaci o koncentrci alkoholu v krvi. Přítomnost alkoholových par v něm je způsobena jejich přestupem z krevního oběhu v plicních sklípcích, jejichž stěna je tvořena jemnou buněčnou výstelkou, fungující jako velmi jemný filtr, a je ve stálém a empiricky zjištěném poměru k obsahu alkoholu v krvi.

Měření alkoholu v krvi pomocí dechových alkoholtesterů je tedy měření nepřímé (z obsahu alkoholu v dechu usuzujeme na jeho koncentraci v krvi). Zde tedy leží odpověď na otázku, která možná někoho může mást: na jedné straně mluvíme o obsahu alkoholu v krvi, na druhé straně o jeho měření alkoholtestery v dechu... Pro úplnost, v některých zemích se skutečně údaj naměřený dechovým alkoholtesterem zobrazuje v jednotkách, udávajícím obsah alkoholu v dechu. V nás tímto údajem tradičně rozumíme hodnotu, přepočtenou na promile alkoholu v krvi.

Kontrolovaná osoba se hluboce nadechne, aby se skutečně měřil vzduch z hloubky plic a nikoliv z ústní dutiny a dýchací trubice, a dlouze vydechne do alkoholtesteru. Ten první část vzduchu, pocházející z horních cest dýchacích, "propustí" bez vyhodnocení a jeho analýzu započne až na vzorku, který následuje a který pochází přímo z plic. Ten vyhodnotí. Je zřejmé, že je zapotřebí hlubokého nadechnutí a dostatečného objemu vzduchu. Jestliže tento nedostačuje, přístroj to oznámí je třeba měření opakovat.

Pasivní měřicí mód

Pouze orientační, tedy nikoliv pro měření, ale pouze pro zjištění přítomnosti alkoholu v dechu kontrolované osoby (podobně jako "Dýchni na mě...). Není třeba hygienického náústku (nedochází k doteku s přístrojem).

Z výše uvedeného (viz Aktivní měřicí mód) vyplývá, že toto měření nemůže poskytnout správné číselně vyjádřené hodnoty. Nejenže není splněna podmínka hlubokoplicního vzduchu, ale navíc je s vydechovaným vzduchem strháván okolní vzduch (různě podle vzdálenosti foukání) a měřený vzorek je tedy značně ovlivněn. Zde tedy leží vysvětlení dosti častého omylu uživatelů, kteří se ptají po "alkoholtesteru bez náústků" v domnění, že jim zajistí měření jako "ten s náústky", jen pohodlnější a levnější. Zde je odpověď, že to není již z principu možné.

Jde o nadstandardní mód, kterými jsou vybaveny pouze některé přístroje. Hodí se pro rychlou kontrolu většího množství osob (např. procházejících, přicházejících na určitou akci, nastupujících do zaměstnání apod.). Měření je rychlé a levné (nejsou zapotřebí jednorázové hygienické náústky). Výsledkem této kontroly je ovšem pouze indikace, zda dech kontrolované osoby obsahuje/neobsahuje alkohol, nikoliv přesné zjištění jeho hodnoty. Jedná se tedy o jakýsi "vstupní filtr" - pokud kontrolovaná osoba "něco nadýchá", následuje měření v aktivním módu, tedy již s hygienickým náústkem, které poskytne i kvantitativní vyhodnocení alkoholu.

Technické údaje
Měřicí rozsah0,00 až 4,00 ‰
Rozlišení0,01‰
Přesnost±0,05 ‰ při 0,5 ‰
Senzorinteligentní elektrochemický senzor
Doba přípravy15 až 35 sekund
Doba odezvy3 až 22 sekund
DisplejLCD s modrým podsvětlením, výstražné oranžové podsvícení, 4 číslice
Rekalibrace6 měsíců nebo po 500 testech
Pracovní teplota+5 až +40°C
Skladovací teplota0 až +40°C
Napájení1ks baterie 9 V alkalická
Rozměry125 x 56 x 24 mm
Hmotnost87 g (131 g vč. baterie)
Koupit v e-shopu

* Technické specifikace podléhají pro další zlepšování vlastností možným změnám bez předchozího upozornění.

Kalibrace:

Pravidelná kalibrace každého alkohol testeru je mimořádně důležitá a v podstatě určuje jeho praktickou použitelnost, zejména po určité době používání.

Kalibraci, kontrolu a servis výše uvedených alkohol testerů provádímev naší vlastní kalibrační laboratoři.

Ceny kalibrací

Výchozí (prvotní) kalibrace je zdarma. Všechny dovezené přístroje jsou před expedicí jednotlivě zkontrolovány, zda naměřené hodnoty leží v předepsané toleranci, a v případě zjištěné odchylky (což se ale stává velmi zřídka) jsou hodnoty dostaveny na správnou úroveň. Po této kontrole je přístroj označen kontrolní samolepkou.

Kromě toho zákazník s novým přístrojem obdrží poukázku na jednu další periodickou kalibraci zdarma s platností 12 měsíců. Během této lhůty je kalibrace opět provedena zdarma, zákazník hradí pouze dopravu do kalibrační laboratoře QTEST a zpět. Další periodické kalibrace nebo kalibrace po překročení této lhůty jsou hrazené dle ceníku kalibrací QTEST.

Doporučený termín pravidelných kalibrací je 6 měsíců nebo po provedení 500 testů a rozhodně by neměl překročit 12 měsíců.

Obsah dodávky:

 • přístroj CA 20FP
 • 3 ks hygienických náústků
 • baterie 9V alkalická
 • pouzdro přístroje
 • originální a český návod k použití

Alkohol tester CA 20FP - balení

Zboží zařazeno v kategoriích
Odborné technické dotazy

+420 732 553 661
(Po-Pá, 9:00 -15:30 hod.)

směřujte na toto tel. číslo v pracovní dny od 9:00 do 15:30 hod. Toto číslo může být v případě zaneprázdnění nebo nepřítomnosti odborného pracovníka přesměrováno na hlavní tel. číslo. Pokud Vám příslušná pracovnice nebude moci zodpovědět Váš dotaz, technik Vám zavolá zpět, jakmile to bude možné.

Kde nás najdete

U Plovárny 1419

Nový Bydžov, 504 01

Kontakty
(Po-Pá, 8:00 -15:30 hod.)
Copyright © 2021-2022 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz