Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00 -15:30 hod.)
Novinky
22.04.2021
Nová verze našeho webu
Po téměř dvou desítkách let - od samých počátků internetu! - jsme pro Vás připravili novou verzi webové prezentace našeho sortimentu měřicí techniky. ... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Klešťové multimetry

Klešťový multimetr je vhodný zejména pro měření velkých proudů, buď pouze střídavých, nebo u dokonalejších modelů střídavých i stejnosměrných. Jejich název je odvozen od rozevíracích čelistí, které obepínají měřený vodič, často i silný kabel. Takto, bez galvanického spojení, lze samozřejmě měřit pouze proudy, proto prvními přístroji tohoto druhu byly analogové klešťové ampérmetry. Dnes je typický "klešťák" univerzální měřicí přístroj, umožňující kromě proudů měření stejnosměrných i střídavých napětí (samozřejmě běžným způsobem pomocí měřicích kabelů a hrotů), odporů, frekvence, test spojitosti obvodů, test diod a často celou řadu dalších funkcí, zaslouží si proto přesnější označení klešťový multimetr.

Stejně jako u většiny ostatních měřicích přístrojů i u klešťových multimetrů došlo k téměř úplnému přechodu od analogových přístrojů k digitálním. Protože však je někdy zapotřebí nejen informace o velikosti proudu v ustáleném stavu, ale i jeho vývoj v čase, který digitální ampérmetr nezachytí - typickým příkladem je rozběhový proud motoru - bývají některé digitální klešťové multimetry podobně jako klasické multimetry vybaveny bargrafem, popř. speciální funkcí pro tato měření.

Určitým omezením klešťových multimetrů může být nízká citlivost na malé proudy, pro které toto bezkontaktní měření proudu není vhodné. Některé modely jsou proto vybaveny přímým vstupem pro měření malých proudů. Vyplatí se proto vždy věnovat výběru vhodného klešťového multimetru dostatečnou pozornost, aby vybraný model co nejlépe splnil Vaše požadavky. K tomu by měl pomoci následující přehled doplněný vždy podrobným popisem u každého modelu.

MASTECH MS 2128
Klešťový multimetr MASTECH MS 2128A - V - Ω - F - Hz - střída     stejnosměrné i střídavé proudy     3 1/2 dig. (max. zobr. 6200)
Měřicí rozsahy
proud DCproud ACnapětí DCnapětí ACodpor
0 ÷ 660 A0 ÷ 660 A0 ÷ 600 V0 ÷ 600 V0 ÷ 66 MΩ
Další měřené veličinykapacita, kmitočet, rozběhový proud, test spojitosti
Další funkce a vlastnosti
  • max. průměr vodiče 26 mm
  • True RMS
  • automatická volba rozsahů
  • funkce MAX / MIN / Data Hold
  • vestavěná svítilna
 Cena 1.990,- Kč (bez DPH)

Použité zkratky:
 
DC (Direct Current) - pro označení stejnosměrných veličin (napětí DC = stejnosměrné napětí, proud DC = stejnosměrný proud)
AC (Alternating Current) - pro označení střídavých veličin (napětí AC = střídavé napětí, proud AC = střídavý proud)

Odborné technické dotazy

+420 732 553 661
(Po-Pá, 9:00 -15:30 hod.)

směřujte na toto tel. číslo v pracovní dny od 9:00 do 15:30 hod. Toto číslo může být v případě zaneprázdnění nebo nepřítomnosti odborného pracovníka přesměrováno na hlavní tel. číslo. Pokud Vám příslušná pracovnice nebude moci zodpovědět Váš dotaz, technik Vám zavolá zpět, jakmile to bude možné.

Kde nás najdete

U Plovárny 1419

Nový Bydžov, 504 01

Kontakty
(Po-Pá, 8:00 -15:30 hod.)
Copyright © 2021-2022 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz