Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00 -15:30 hod.)
Novinky
22.04.2021
Nová verze našeho webu
Po téměř dvou desítkách let - od samých počátků internetu! - jsme pro Vás připravili novou verzi webové prezentace našeho sortimentu měřicí techniky. ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Alkohol testery
  3. Detailní popisy
  4. Alkohol tester Dräger Alcotest 7510

Alkohol tester Dräger Alcotest 7510

Charakteristika: Dräger Alcotest® 7510 je přenosný přístroj pro měření alkoholu v dechu. Robustní a kompaktní konstrukce přístroje s obsáhlými možnost... celý popis
56 883 Kč
47 011 Kč
bez DPH
Číslo produktu:17-120
Kompletní specifikace

Charakteristika:

Dräger Alcotest® 7510 je přenosný přístroj pro měření alkoholu v dechu. Robustní a kompaktní konstrukce přístroje s obsáhlými možnostmi konfigurace a s bohatým volitelným příslušenstvím splní všechny nároky pro použití u policie, v oblasti bezpečnosti práce i v jiných aplikacích.

Ať už pro použití u policie nebo v komerčním sektoru: Alcotest® 7510 umožňuje provedení dechové zkoušky pro jakoukoli aplikaci a je zařazen na seznamu výrobků splňujících požadavky Národní asociace pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA CPL) jako průkazný tester dechu. S největší pravděpodobností bude tento přístroj prvním ručním detektorem splňujícím podmínky OIML 126R. V České republice je přístroj schválen Českým metrologickým institutem pod značkou typu: TCM 144/08 - 4644 jako stanovené měřidlo.

Dräger Alcotest® 7510

Hygienické, jednoduché a rychlé měření alkoholu v dechu s přehledným zobrazením výsledku. Přístroj lze jednoduše nastavit tak, aby vyhovoval různým národním předpisům či požadavkům uživatele. Intuitivní systém měření je vybaven flexibilním obslužným menu, velkou pamětí a jednoduchým přenosem dat na mobilní tiskárnu nebo do PC.

Ergonomický design

Pro pohodlné ovládání přístroje slouží tři tlačítka. Jsou rozmístěna tak, aby dovolovala obsluhu pouze jednou rukou. Povrch přístroje tvoří neklouzavý gumový povlak, který s přídavnou zápěstní smyčkou zvyšuje bezpečnost při manipulaci. Velký grafický monochromatický transreflektivní displej s vysokým rozlišením byl vyvinutý speciálně pro rozdílné světelné podmínky. I na přímém slunečním světle lze bez potíží číst výsledky měření nebo se pohybovat v menu s plnými texty ve zvoleném jazyce.

Pokročilá technika

Nejnovější senzorová technika Dräger je zárukou přesného, rychlého a spolehlivého měření Alcotestu 7510. Zabudovaný systém teplotní regulace měřicího systému zamezuje nežádoucí kondenzaci a dovoluje rychlé měření i při nízkých teplotách. Systém automaticky vylučuje křižné citlivosti ostatních látek a znemožňuje manipulaci při odběru vzorku. Nový odběrový systém, poháněný piezo motorkem, dokáže zjistit koncentrovaný alkohol v ústní dutině. V takovém případě se dechová zkouška vyhodnocuje jako neplatná.

Pohodlná obsluha

Minimální doba náběhu po zapnutí, automaticky řízený průběh měření a automatické procesy vnitřní kontroly přístroje poskytují maximální komfort obsluze. Obsluha průběhu měření jedním tlačítkem a ovládání doplňkových funkcí pomocí dvou navigačních tlačítek je velmi rychlá a jednoduchá. Velký podsvětlený displej se stará o jasnou prezentaci textových hlášení a číselných údajů i za obtížných světelných podmínek. Tři barevné svítící diody, umístěné nad displejem, doplňují informace zobrazené na displeji.

Hygiena a bezpečnost

Umístěním, uchycením a konstrukcí jednorázového hygienicky baleného náustku je zajištěn bezpečný a hygienický odstup mezi testovanou osobou, přístrojem i obsluhou. Nové stranové náustky obsahují zarážku, která zabrání nežádoucímu kontaktu úst testované osoby s přístrojem. Přístroje pro stranový náustek jsou vybaveny mechanismem pro „vystřelení“ použitého náustku bez nutnosti kontaktu s ním. Pro kontrolu vzdušnin, prostředí nebo testování bezvědomých či nespolupracujících osob je možné zvolit pasivní režim odběru, při kterém přístroj sám provede nasátí vzorku.

Práce s daty

Dräger Alcotest 7510 je schopen zpracovávat a ukládat velký objem dat. Data z paměti je možné prohlížet na displeji nebo je dále archivovat a zpracovávat na PC.
Za pomoci zaškrtávacích seznamů nebo textových zadání je možné přizpůsobovat strukturu ukládaných dat požadavkům uživatele. Například lze k výsledkům měření přidat kalibrační intervaly, jméno testované osoby, důvod zkoušky, místo zkoušky atd. Volby jsou prakticky neomezené. S každým záznamem dechové zkoušky se automaticky ukládá její jedinečné číslo s datem a časem provedení.

Baterie

Přístroj Alcotest 7510 může být napájen čtyřmi alkalickými bateriemi nebo dobíjecími akumulátory AA. K dispozici je i varianta napájení vysokokapacitním Li-Ion akumulátorem. Bohatá paleta nabíjecího příslušenství a příslušenství pro stahování dat do PC je k dispozici ve stolním provedení, v provedení pro použití v automobilu i pro montáž na stěnu.

Opravdová flexibilita

Dräger Alcotest 7510 je možné používat v širokém rozmezí teplot. Přístroj může být vybaven senzorem absolutního tlaku pro kompenzaci změn atmosférického tlaku při kalibraci suchým plynem. Výsledky měření je možné přenášet bezdrátově na tiskárnu Mobile Printer pro okamžitý tisk protokolů nebo rychle stahovat s pomocí příslušejícího software do PC. Dalším volitelným doplňkem přístroje je modul GPS. Modul GPS přidává k výsledkům měření informace v podobě koordinát místa měření. Ty lze následně využít pro statistické analýzy i kontrolu výkonů obsluhy. Systém příslušenství Alcotestu 7510 dále obsahuje pouzdra pro nošení na opasku, transportní kufřík i kufr pro transport přístroje s obsáhlým příslušenstvím.

Popis

Alkohol tester Dräger Alcotest 7510 - popis

 

Technické údaje
Princip měřeníelektrochemický senzor Dräger 1/4"; specifický na alkohol
Měřicí rozsah0 až 6 ‰; při překročení měřicího rozsahu je zobrazeno hlášení
Odběr vzorkustandardní: automaticky na pevný objem výdechu
pasivní: bez použití náústku
manuální: manuální spuštění odběru vzorku
přístroj umožňuje detekci alkoholu v ústech během standardní dechové zkoušky (pokud je funkce aktivována)
Doba přípravy k testucca 6 s od zapnutí (závislá na okolní teplotě)
Doba vyhodnocení výsledku měřenícca 3 s při 0 ‰; cca 10 s při 1,0 ‰ při pokojové teplotě
Provozní teplota-10°C až +50°C; provozuschopnost je monitorována přístrojem
Displej grafický, podsvětlený, LCD, rozlišení 128 x 169 bodů, 35 mm x 45 mm
LEDLED; červená-žlutá-zelená, pro podporu hlášení displeje
Zvuková signalizacerůzné tóny pro podporu hlášení displeje a upozornění
Napájení4 alkalické baterie nebo akumulátory AA; signalizace stavu baterií
cca 1 500 testů / sadu baterií
volitelně: Li-Ion akumulátor
Kalibracesimulátorem nebo suchým plynem
volitelně: senzor absolutního tlaku pro kompenzaci při kalibraci suchým plynem
Rozměrycca 185 mm x 90 mm x 45 mm
Hmotnost (vč. baterií NiMH)cca 430 g
Konfigurace přístrojekonfigurační menu přístroje (požadovaný PIN)
konfigurace pomocí PC software
Vibrace a rázyodpovídá EN 60068-2-6 a EN 60068-2-29
Značka CEsměrnice 89/336/ES (elektromagnetická kompatibilita)
Datová rozhraníIR (přes IR modul) a USB pro připojení k PC
IR pro spojení s Dräger Mobile Printer
Koupit v e-shopu
Zboží zařazeno v kategoriích
Odborné technické dotazy

+420 732 553 661
(Po-Pá, 9:00 -15:30 hod.)

směřujte na toto tel. číslo v pracovní dny od 9:00 do 15:30 hod. Toto číslo může být v případě zaneprázdnění nebo nepřítomnosti odborného pracovníka přesměrováno na hlavní tel. číslo. Pokud Vám příslušná pracovnice nebude moci zodpovědět Váš dotaz, technik Vám zavolá zpět, jakmile to bude možné.

Kde nás najdete

U Plovárny 1419

Nový Bydžov, 504 01

Kontakty
(Po-Pá, 8:00 -15:30 hod.)
Copyright © 2021-2022 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz