Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00 -15:30 hod.)
Novinky
22.04.2021
Nová verze našeho webu
Po téměř dvou desítkách let - od samých počátků internetu! - jsme pro Vás připravili novou verzi webové prezentace našeho sortimentu měřicí techniky. ... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Alkohol tester QT 8000

  PRODEJ UKONČEN - JEN PRO INFORMACI Aktuální nabídka digitálních alkoholtesterů zde   Digitální alkoholtester QT 8000: precizní digitální alkoholtes... celý popis
Číslo produktu:03
Kompletní specifikace

 

PRODEJ UKONČEN - JEN PRO INFORMACI

Aktuální nabídka digitálních alkoholtesterů zde

 

Digitální alkoholtester QT 8000:

 • precizní digitální alkoholtester s elektrochemickým senzorem
 • vhodný zejména pro firemní použití a náročnější soukromé uživatele(samokontrola před jízdou apod)
 • přesné, opakovatelné a spolehlivé výsledky
 • rozšířený měřicí rozsah až do 5 ‰
 • selektivní měření - necitlivý vůči jiným látkám (mentol, aceton apod), reaguje pouze na alkohol
 • odměřování vydechnutého vzduchu - měří tzv. hlubokoplicní vzduch
 • vysoká životnost čidla
 • kalibrovatelný (na našem specializovaném pracovišti)
 • jednoduchý na ovládání (dvěma tlačítky)

Popis přístroje

Profesionální digitální tester alkoholu v dechu QT 8000 je moderní elektronický přístroj pro přesné a spolehlivé stanovení obsahu alkoholu v krvi na základě dechové zkoušky. Je vhodný zejména pro firemní použití, tj. pro kontrolu dodržování pracovní kázně, pro kontrolu schopnosti (vlastní či jiných osob) k řízení motorového vozidla a pro další kontrolní a bezpečností účely.

Uvedený typ alkoholtesteru se vyznačuje progresivním technickým řešením, kterým se výrazně odlišuje od dosavadních přístrojů tohoto druhu a posouvá technickou úroveň těchto přístrojů na kvalitativně vyšší úroveň. Proti doposud dodávaným typům tak představuje výrazný technický pokrok, a to zejména mimořádně důležitou vlastností - použitím precizního elektrochemického senzoru, do této doby používaného pouze u nejvyšší třídy profesionálních alkoholtesterů používaných pro oficiální kontroly policií a jinými státními orgány. Nyní se tedy tato špičková technika stává dostupná i pro běžné, zejména firemní uživatele.

Elektrochemický senzor má oproti polovodičovému typu, používanému u běžných alkoholtesterů, nesrovnatelně vyšší přesnost, spolehlivost a opakovatelnost měření a rovněž životnost. Navíc je toto čidlo vysoce selektivní, tzn. přístroj nereaguje na jiné látky, např. aceton, mentol apod. a měření jimi není ovlivňováno.

Další výhodou je, že na rozdíl od polovodičových čidel nevyžaduje energeticky náročné žhavení - baterie v přístroji vydrží mnohem déle (až 5x) a tím rovněž ztrácí opodstatnění nepohodlné alternativní napájení pomocí napaječe z palubní sítě automobilu nebo jiné pomocné zdroje napájení. Baterie jsou běžného typu tužkové alkalické 1,5 V velikosti AA a umožní až 1500 měření.

Použití tohoto senzoru rovněž umožnilo zkrácení doby přípravy přístoje k provozu na pouhých 18 sekund.

Alkoholtester je samozřejmě vybaven měřením objemu vydechovaného vzduchu, které zajistí, že je analyzovaný vzorek odebírán opravdu z plic (tzv. hlubokoplicní vzduch), nikoliv z ústní dutiny. Přístroj je rovněž vybaven registrací počtu uskutečněných měření (vhodné pro stanovení potřeby další kalibrace), možností nastavení jiných používaných jednotek k vyjádření koncentrace alkoholu a možností nastavení zvukového alarmu při překročení zvolené úrovně alkoholu.

Přístroj je velmi malých rozměrů a hmotnosti. Dodává se v nevelkém praktickém pouzdře. Ovládá se dvěma tlačítky, obsluha je tedy velmi jednoduchá.

Tento nový typ dechového analyzátoru má rozšířený měřicí rozsah až do 5 ‰.

Přístroj je dále vybaven zvukovou signalizací počátku a konce foukání, indikací nízkého napětí baterie a zvláštním výstražným signálem při naměřené úrovni alkoholu vyšší než nastavené.

Mimořádně příznivá je přitom zejména cena přístroje. Profesionální alkoholtestery s elektrochemickým čidlem se běžně pohybují v cenové hladině tří- až pětinásobku ceny alkoholtesteru QT 8000. Jsou sice vybaveny dalšími funkcemi, jako vnitřní pamětí na uskutečněná měření, možností připojení tiskárny nebo přenosu naměřených hodnot do počítače, ale pokud uživatel tyto funkce nepotřebuje, dostane v přístroji QT 8000 rovnocenný přístroj pokud jde o přesnost, opakovatelnost a spolehlivost výsledků.

Naše firma je přímým dovozcem.

Hygienické náústky

Pro kontrolu dalších osob jsou zapotřebí hygienické náústky. 6 ks je součástí dodávky, další je možno objednat u nás.

Technické údaje
Měřicí rozsah0,00 až 5,00 ‰
Pracovní teplota10 - 40°C
Napájení2ks baterie 1,5 V alkalická, velikost AA
Životnost baterie:cca 1500 testů
Displejčtyřmístný LCD s pomocnými symboly
Doba přípravy18 sec
Senzorelektrochemické čidlo
Rozměry58 x 122 x 22 mm
Hmotnost132 g vč. baterií

Obsah dodávky

 • přístroj QT 8000
 • 2 ks baterií 1,5 V velikost AA
 • 6 ks hygienických náústků
 • pouzdro přístroje
 • originální a český návod k použití
Zboží zařazeno v kategoriích
Odborné technické dotazy

+420 732 553 661
(Po-Pá, 9:00 -15:30 hod.)

směřujte na toto tel. číslo v pracovní dny od 9:00 do 15:30 hod. Toto číslo může být v případě zaneprázdnění nebo nepřítomnosti odborného pracovníka přesměrováno na hlavní tel. číslo. Pokud Vám příslušná pracovnice nebude moci zodpovědět Váš dotaz, technik Vám zavolá zpět, jakmile to bude možné.

Kde nás najdete

U Plovárny 1419

Nový Bydžov, 504 01

Kontakty
(Po-Pá, 8:00 -15:30 hod.)
Copyright © 2021-2022 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz