Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00 -15:30 hod.)
Novinky
23.06.2021
Zrušení pevných telefonních linek
Ke dni 27.6.2021 jsou zrušena telefonní spojení na pevné linky, tedy všechna čísla začínající předčíslím 495 ... ... (495 493 718, 495 496 088, 495 49... číst celé
22.04.2021
Nová verze našeho webu
Po téměř dvou desítkách let - od samých počátků internetu! - jsme pro Vás připravili novou verzi webové prezentace našeho sortimentu měřicí techniky. ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
 1. Úvod
 2. Alkohol testery
 3. Detailní popisy
 4. Alkohol tester Lion 700 CZ

Alkohol tester Lion 700 CZ

Charakteristika: Mimořádně zdařilý precizní profesionální alkohol tester nejvyšší třídy. Zvláště vhodný zejména pro městskou policii, kontrolní orgány... celý popis
13 980 Kč
11 554 Kč
bez DPH
Číslo produktu:13-114
Kompletní specifikace

Charakteristika:

Mimořádně zdařilý precizní profesionální alkohol tester nejvyšší třídy. Zvláště vhodný zejména pro městskou policiikontrolní orgányv dopravěpro firemní použití, bezpečnost práce, instituce, školy, zdravotnická a jiná veřejná zařízení, pořadatele veřejných akcí apod. Přestože nejde o stanovené měřidlo (a je proto výrazně levnější), po technické stránce splňuje všechny požadavky a parametry kladené na tato měřidla. Používaný policií ve Velké Británii a mnoha dalších zemích po celém světě.
Přístroj s českou lokalizací a českým menu (v provedení CZ)!

UPOZORNĚNÍ:
Pro prodej v České republice je výrobcem oficiálně dodáván výrobek v provedení pro český trh, se speciální verzí software, s českou lokalizací a zajištěným servisem, garantovaným výrobcem, označený Lion 700 CZ. Tento přístroj má české menu (s možnou volbou druhého jazyka angličtiny), bude tedy s vámi komunikovat v českém jazyce.
Protože se na našem trhu objevují i neoficiální verze bez české lokalizace, dodávané přes třetí země a podbízející se často nápadně nízkou cenou, doporučujeme před nákupem přesvědčit se, že jde skutečně o výše uvedenou verzi pro český trh.

Základní vlastnosti:

 • precizní měření
 • mimořádně přesný a spolehlivý
 • měřicí rozsah do 4,0 ‰
 • velmi jednoduché ovládání třemi tlačítky
 • hygienická manipulace s náústky
 • aktivní a pasivní mód měření (pasivní bez náústků)
 • s vnitřní pamětí až na 3 000 měření, vnitřními hodinami
 • české menu (s možností volby angličtiny)
 • s možností připojení bateriové tiskárny a tisku protokolu o měření

Popis přístroje:

Profesionální alkohol tester nejvyšší třídy pro přesná a spolehlivá měření, vhodný i pro nejnáročnější použití v případech, kde není požadováno stanovené měřidlo, jehož technické požadavky ale splňuje.

Tento přístroj je určen pro rychlou a přesnou plně kvantitativní analýzu dechu a může být použit opravdu všude. Používá speciální elektrochemický senzor Lion, který je vysoce selektivní, takže je prakticky vyloučeno ovlivnění naměřených hodnot jinými látkami než je alkohol (například acetonem, eukalyptem, CO2, CO nebo dalšími, které mohou být přítomné v dechu nebo v okolním vzduchu). Alkohol tester Lion 700 je plně automatický, jeho funkce jsou řízeny mikroprocesorem, takže je velmi jednoduchý na používání.

Je ve velkém měřítku používán policií po celém světě, a to jak pro běžnou kontrolu, tak pro průkazná měření, a je schválen Ministerstvem vnitra Velké Británie pro použití britskou policií.

Přístroj lze také používat se speciálními nosními trubičkami pro odběr vzorku od bezvládných pacientů v lékařských aplikacích.

Ovládání přístroje

Ovládání přístroje je velmi jednoduché. Pro vlastní měření postačí přístroj pouze zapnout stiskem jediného tlačítka a ihned začít měřit. Další funkce, kterými je přístroj vybaven, se velmi snadno ovládají 2 tlačítky pomocí jednoduchého menu v českém jazyce (alternativně lze navolit angličtinu), takže při běžném používání není třeba nic hledat v návodu. U tohoto detektoru je kladen mimořádný důraz na jednoduchost a intuitivní a příjemné ovládání.

Postup měření

Obsluha zapne přístroj tlačítkem a po výzvě na displeji vloží nový náústek do malého vzorkovacího portu. Poté poučí kontrolovanou osobu, aby foukala do náústku, dokud není odebrán vzorek. Krátce po fouknutí je naměřená úroveň alkoholu zobrazena na jasném, dobře čitelném displeji. Ten je navíc podsvícen pro použití v noci nebo v šeru.

Po odečtení výsledku obsluha vyjme a vyhodí použitý náústek. Po krátké prodlevě na regeneraci je přístroj opět připraven na další měření. Výsledek měření je uložen v paměti přístroje a může být v případě potřeby vyvolán a prohlížen na displeji. Takto přístroj uchovává až 3 000 naměřených hodnot.

Měřicí módy

K dispozici jsou dva měřicí módy: aktivní a pasivní.

Aktivní měřicí mód se používá k přesnému změření alkoholu ve vydechovaném vzduchu kontrolované osoby. Je zaručeno, že pro toto měření je využíván tzv. "hlubokoplicní vzduch", který věrohodně koresponduje s množstvím alkoholu v krvi. Toho je dosaženo tím, že přístroj během měření kontroluje množství vydechnutého vzduchu a vzorek k analýze odebírá až ke konci výdechu.
Toto měření je provádělo s hygienickým náústkem.

Pasivní měřicí mód slouží jen pro kontrolu přítomnosti alkoholu u osob bez stanovení jeho hodnoty. Zde nejde o přesné měření jeho koncentrace, ale o indikaci, že u kontrolované osoby je alkohol přítomen. Přesná úroveň alkoholu v dechu by měla být v případě pozitivní indikace následně změřena v aktivním módu, aby mohla být kvantifikována.
Toto měření je prováděno bez hygienického náústku.
Místo něho se používá trychtýřového pohárku, který nepřichází do kontaktu s ústy a lze jej tedy použít opakovaně.

Kromě těchto dvou základních měřicích módů je ještě možné přístroj nakonfigurovat do tzv. nasávacího módu ("čichač" - sniffer), např. pro použití u nespolupracujících osob, u osob v bezvědomí v lékařské praxi, případně v okolním vzduchu, nad nápoji a kapalinami, zda neobsahují alkohol, a v podobných případech. Ani zde není možné stanovit kvantitativní hodnotu koncentrace alkoholu, která se velmi rychle mění s časem i místem měření, ale jde o indikaci jeho přítomnosti.

Záznam naměřených hodnot

Alkoholtester je vybaven pamětí, která uchová až 3 000 naměřených hodnot spolu s datem a časem měření. Tyto hodnoty je možno jednoduše ručně prohlížet na displeji pomocí 2 tlačítek ("Nahoru/Dolů"), vytisknout na připojené malé bateriové tiskárně (např. pro okamžité pořízení protokolu o měření) nebo přenést do počítače k uložení nebo dalšímu zpracování. Tiskárna nebo připojení k PC na zvláštní objednávku.

Technické údaje
Měřicí metody- aktivní: s použitím náústku, s automatickým nebo manuálním odběrem vzorku
- pasivní: s použitím trychtýřového adaptéru, s automatickým nebo manuálním odběrem vzorku
- nasávací: obsluhou aktivovaný vzorkovací systém pro kontrolu okolního vzduchu nebo podezřelé kapaliny (přístroj je nutné na tento mód nakonfigurovat)
Měřicí rozsah0,00 - 4,00 ‰
Přesnostlepší než 2 % při 0,8 ‰ (tj. ± 0,016 ‰ při 0,8 ‰)
Rozlišení0,01 ‰
Typ senzoruspeciální elektrochemické čidlo Lion
SelektivitaCitlivost pouze na alkohol. Při správném používání není měření ovlivňováno acetonem, výpary barev a lepidel, jídlem, sladkostmi, methanem a všemi látkami, které mohou být přítomny v lidském dechu a které neobsahují alkohol.
Minimální proudění vzduchu pro automatické vzorkování9 litrů/min - v aktivním módu s náústkem
9 litrů/min - v pasivním módu s trychtýřovým adaptérem
Minimální množství vzduchu potřebné pro test1,2 litru - v aktivním módu s náústkem
0,1 litru až 9 litrů/min - v pasivním módu s trychtýřovým adaptérem ("pohárkem")
Měřicí jednotky‰ BAC (na požadavek u dodavatele lze mg/l BrAC)
Doba přípravy (zahřívání)3 - 6 sekund pro přístroj zapnutý při 20 °C
Doba odběru vzorku4 - 6 s, automatický start sběru vzorku a měření
Doba zotavení3 s při 0 ‰ (13 s při 0,2 ‰, 25 s při 0,5 ‰, 33 s při 0,7 ‰, 37 s při 0,8 ‰)
Ovládání3 tlačítky, velmi jednoduché a intuitivní
DisplejLCD s podsvětlením
Zvuková upozorněníběhem foukání a pípnutí po dokončení testu
Paměťaž 3 000 naměřených hodnot a časem a datem měření
Přenos datmožnost tisku na připojené tiskárně a přenos naměřených hodnot do počítače (je třeba program DATA 700 na zvl. objednávku)
Pracovní teplota-5 °C až +40 °C
Skladovací teplota-40 °C až +50 °C (ideálně 0 °C až +25 °C)
Relativní vlhkost10 až 95 % nekondenzující
Napájeníalkalické baterie 2 x AA
Životnost bateriícca 2 500 měření (v závislosti na druhu baterií a teplotě)
Rozměry190 x 60 x 30 mm
Hmotnost123 g (bez příslušenství)
Certifikováno (nejen vyhovuje normě!)*EN 15964
Vyhovuje normě pro radiové rušeníEN 61326-1:2006
Vyhovuje normě pro mechanické namáháníEN 62262:1995 / A1:2002 (IK-05)
Vyhovuje normě pro ochranu před vniknutím prachu a vody (krytí)EN 60529:2001 (IP-54)
Kalibrační interval6 - 12 měsíců
Koupit v e-shopu

* Jedná se o základní normu pro dechové alkohol testery: Přístroje pro dechovou zkoušku na alkohol pro opakované použití - Požadavky a metody zkoušení

Obsah dodávky

 • přístroj Lion 700
 • 5 ks hygienických náústků
 • 1 ks trychtýřového pohárku pro bezkontaktní měření
 • 2 ks alkalické baterie AA
 • pevné pouzdro přístroje (kufřík)
 • návod k použití

Rozšíření přístroje

Pro profesionální kontrolní použití lze přístroj objednat v sadě Printer Kit, obsahující kromě alkohol testeru Lion 700 bateriovou tiskárnu, pevné pouzdro na sadu a příslušenství. Tak je možné pořizovat doklad a trvalý záznam o každém provedeném testu s možností doplnění dalších detailů a poznámek, jako je např. jméno kontrolované osoby, jméno osoby provádějící kontrolu, příp. jméno svědka, místo kontroly apod.
Příklad vytištěného protokolu o kontrole si můžete prohlédnout na obrázcích nahoře.

Tuto sadu lze objednat pod označením Lion 700 PKIT

Souprava Lion 700 PKIT s tiskárnou

Další příslušenství (na zvláštní objednávku)

K přístroji Lion 700 si můžete doobjednat:

 • hygienické náústky Pressure Plus (premiové), jednotlivě hygienicky balené, balení po 100 ks
 • hygienické náústky Pressure Plus (premiové), jednotlivě hygienicky balené, balení po 250 ks
 • hygienické náústky Pressure Plus (premiové), jednotlivě hygienicky balené, balení po 1000 ks
 • silikonový ochranný obal (žlutý)
 • Printer Kit - přenosná tiskárna Able 1300 na teplocitlivý papír vč. aku baterií, nabíječky, kabelu, 2 roliček papíru, 10 náústků Pressure a pevného praktického pouzdra na celou soupravu

Kalibrace:

Pravidelná kalibrace každého alkohol testeru je mimořádně důležitá a v podstatě určuje jeho praktickou použitelnost, zejména po určité době používání.

Kalibraci, kontrolu a servis výše uvedených alkohol testerů provádímev naší vlastní kalibrační laboratoři.

Ceny kalibrací

Výchozí (prvotní) kalibrace je zdarma. Všechny dovezené přístroje jsou před expedicí jednotlivě zkontrolovány, zda naměřené hodnoty leží v předepsané toleranci, a v případě zjištěné odchylky (což se ale stává velmi zřídka) jsou hodnoty dostaveny na správnou úroveň. Po této kontrole je přístroj označen kontrolní samolepkou.

Kromě toho zákazník s novým přístrojem obdrží poukázku na jednu další periodickou kalibraci zdarma s platností 12 měsíců. Během této lhůty je kalibrace opět provedena zdarma, zákazník hradí pouze dopravu do kalibrační laboratoře QTEST a zpět. Další periodické kalibrace nebo kalibrace po překročení této lhůty jsou hrazené dle ceníku kalibrací QTEST.

Doporučený termín pravidelných kalibrací je 6 měsíců a rozhodně by neměl překročit 12 měsíců.

Zboží zařazeno v kategoriích
Odborné technické dotazy

+420 732 553 661
(Po-Pá, 9:00 -15:30 hod.)

směřujte na toto tel. číslo v pracovní dny od 9:00 do 15:30 hod. Toto číslo může být v případě zaneprázdnění nebo nepřítomnosti odborného pracovníka přesměrováno na hlavní tel. číslo. Pokud Vám příslušná pracovnice nebude moci zodpovědět Váš dotaz, technik Vám zavolá zpět, jakmile to bude možné.

Kde nás najdete

U Plovárny 1419

Nový Bydžov, 504 01

Kontakty
(Po-Pá, 8:00 -15:30 hod.)
Copyright © 2021 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz